Jiříkovo vidění

Zajímá vás, jak lze pitím piva přispět na charitu? Od toho je tu projetk Jiříkovo vidění.

Jiříkův příběh

Poznejte Jiříka, našeho neohroženého bojovníka za lepší vidění. Před třinácti lety se ocitl ve víru událolstí, když na běžné kontrole zjistil, že nezvládá přečíst poslední řádek. Teď, pokud myslíte, že to byla jen výmluva na neúspěch ve vlastním domácím pivovaru, tak vězte, že to bylo něco vážnějšího! Jeho očař zjistil, že má zpuchřelý konec očního nervu a po sérii vyšetření podstoupil osmihodinovou operaci, při které mu byl vyoperován tzv. hemangiom blastom. A od té doby zkrátka nevidí.

Jiřík nevidí ani pivo v prázdné sklenici Jiřík, kvůli kterému vznikl projekt Jiříkovo vidění

Jeho kamarád Petr Kváš z Přešického pivovaru se rozhodl, že když už Jiřík bojuje s viděním, aspoň mu zlepšíme chuťové buňky jeho života. A co víc, zrodila se spolupráce šesti minipivovarů a vytvořili jsme projekt Jiříkova vidění - neboli VENI VIDI VICI!

Chceme, aby Jiřík viděl, jak naše pivo mizí ze sudů a plechovek, takže jsme vytvořili speciální edici šesti piv v jednom balení. Každý pivovar přidal svou unikátní lahůdku do mixu. A teď to nejlepší - každý váš nákup z tohoto speciálního balení piva půjde na dobrou věc, přímo na pomoc Jiříkovi!

Sbíráme peníze na speciální chytrou vizuální pomůcku - OrCam MyEye. Bude to jak superhrdinský doplněk pro Jiříka, protože dokáže číst texty, rozpoznávat bankovky, a dokonce i odhalovat tajemství, která jsou schovaná v barevných odstínech piva.

Pojďte s námi podpořit Jiříka, zlepšit mu vidění a zároveň si užít nějaké to lahodné pivo. Přeci jen, dobrý skutek a dobré pivo jdou ruku v ruce!

Zapojené pivovary a jejich piva

Generáním partnerem akce je Bezpečnostní agentrura ALI 21, s.r.o.

Kde můžu tato piva ochutnat?

Sixpack Jiříkovo vidění je k mání během speciálních akcí ve více než 40 vybranných podnicích po celé České Republice a Rakousku.

Zakoupit jej lze rovněž online v eshopu pivovaru Louka anebo v kamenném obchodě Pivní Mozaika v Praze na Vinohradech.

Aktuální seznam Tap Take Overů najdete přímo na stránkách Jiříkova vidění nebo na jeho Facebooku.

Projekt si rovněž získal podporu Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) a Sdružení přátel piva.
V říjnu 2023 projekt vstoupil pod záštitu primátora hlavního města Prahy.

Jiříkovo vidění, záštita primátora, pana Svobody