Chocolate Cheesecake

Tmavé pivo z čokoládových sladů, s příchutí sušenky a se smetanově krémovými tóny

Uvařili jsme tmavé pivo z čokoládových sladů. A s příchutí sušenky a se smetanově krémovými tóny. Tak přesně to je naše nové pivo stylu pracovně nazvaného Baltic Biscuit Choco Milk Porter od pivovaru Psychovar.

Inspirací pro Chocolate Cheesecake, jak jsme pivo nazvali, byla vzpomínka na sušenky slepené mléčnou čokoládou. Pořídili jsme tedy plzeňský, mnichovský, sušenkový a čokoládový slad, k tomu trochu žateckého červeňáku na chmelení, přidali pytel laktózy a vaření mohlo začít.

Plzeňský a mnichovský slad nám připravil tělo, které jsme nechali vykvasit až do sucha, biscuit slad přidal náznak sušenky, slad čokoládový pak tmavou barvu a hlavně vůni a chuť čokolády. Laktóza nakonec dodala výslednému pivu smetanově krémovou chuť a plnost.

Porter nemá být moc hořký, tak jsme jej jen lehce dochutili nejslavnějším chmelem na světě - žateckým poloranným červeňákem. Přívlastek Baltic nám říká, že porter je spodně kvašený, proto jsme použili klasické ležácké kvasnice, na které jsme v Čechách tradičně zvyklí.

Chocolate Cheesecake je tekutý čokoládový dezert, který budete chtít ochutnávat stále dokola!

Základní údaje

Období produkce:    Zimní
Skupina: Tmavé spodně kvašené silné pivo
Barva: hnědá
Typ: Baltic porter
Kvašení: Spodní
Filtrace: Ne
Pasterizace: Ne
EPM: 14°
Alk. obj.: 5,9%
IBU: 28
Balení: 1l PET
0,75l sklo
0,5l plech
KEG 50l
KEG 30l
Složení: voda, ječný slad, laktóza, granulovaný chmel


Máte zájem o Chocolate Cheesecake od Psychovaru? Neváhejte nás kontaktovat.