Johann z Rochlitz

Polotmavý a lehce nakouřený pšeničný ležák

Pivo Johann z Rochlitz jsme uvařili na počest mnicha Johanna z Rochlitz, jehož náhrobní kámen je zazděn ve stěně nejstaršího tetínského kostela. Tento mnich se dožil požehnaného věku devadesáti tří let, a to během morových ran. Jak to dokázal? Pil totiž celý život jen převařenou vodu v podobě piva, takže díky tomuto chytrému hygienickému opatření na něj byla infekce krátká.

Johann z Rochlitz je uvařený jako tradičně-moderní pivo. Protože se dřív v našich zemích pivo připravovalo hlavně z pšenice a slad se hvozdil pomocí tepla získaného ohněm, byla pak všechna piva pšeničná, uzená a tmavší barvy. Proto jsme použili tmavý a nakouřený pšeničný slad jako odkaz na tuto dávnou tradici a zároveň uvařili Johanna jako ležák, což je naopak česká pivní moderna posledních stopadesáti let.

Chmelení potom odkazuje na známou tetínskou světici svatou Ludmilu, která prý uměla oživovat mrtvé a ti pak vstávali z hrobů za podivuhodných světelných efektů. Proto jsme použili nový žatecký chmel, zářivý Shine, který pivu dodal výsledné květinové a ovocné tóny.

Základní údaje

Období produkce:    Občasné
Skupina: Polotmavý pšeničný ležák
Barva: Polotmavá
Typ: Ležák
Kvašení: Spodní
Filtrace: Ne
Pasterizace: Ne
EPM: 11°
Alk. obj.: 4,2%
IBU: 18
Balení: 1l PET
0,75l sklo
0,5l sklo
KEG 50l
KEG 30l
Složení: voda, pšeničný a ječný slad, granulovaný chmel

Etiketa

  Johann z Rochlitz od Psychovaru - etiketa Johann z Rochlitz od Psychovaru - etiketa  

Máte zájem o Johanna z Rochlitz od Psychovaru? Neváhejte nás kontaktovat.