Pink Partner

Single Hop Saison Bitter Sour

Pink Partner je příjemně hořko-kyselé pivo připravené pouze z jednoho druhu chmele Topaz, který dodává lehce citrusovou chuť. Kyselost má na starosti ibišek, který společně klitorií dodává i zabarvení piva. Květy klitorie se mimo jiné používají pro tzv. modrý čaj, který má dle východní medicíny blahodárné účinky na mozek a zpomaluje stárnutí.

Pink Partner jsme uvařili ve spolupráci s pivovarem Kolčavka a karlínskou pivotékou Sedm °. Jedná se o ne úplně profláklou kategorii Saison Bitter Sour.

Barevně se nám ho podařilo vyladit pěkně do růžova, protože jsme do whirpoolu postupně nasypali přesnou dávku ibiškových květů a klitorie. Ječné slady šmrcnuté trochou pšenice pak dávají pivu skvělou zakalenost, bohatou stabilní pěnu a hodnotu 10% EPM. Vzhledem k tomu, že to je růžovák a kolaborační várka tří subjektů, název „Pink Partner“ mluví sám za sebe.

Chuť je protkaná jemnou kyselinkou z ibiškových květů a provázaná příjemnou sladovou linkou a pozvolna padající do kysela. Pivo je také velice přijemně hořké, velmi osvěžující a vhodné jako kyseláč pro začátečníky.

Základní údaje

Období produkce:    Občasné
Skupina: ejl, svrchně kvašené výčepní pivo
Barva: světlá
Typ: Saison Bitter Sour
Kvašení: Svrchní
Filtrace: Ne
Pasterizace: Ne
EPM: 10°
Alk. obj.: 3,6%
IBU: 44
Balení: 1l PET
0,75l sklo
0,5l sklo
KEG 50l
KEG 30l
Složení: voda, ječný a pšeničný slad, granulovaný chmel, květ ibišku, květ klitorie

Máte zájem o Pink Partner od Psychovaru? Neváhejte nás kontaktovat.